Teknoloji

İnternet Üzerinden Para Kazanmak: Dropshipping

Pandemi nedeniyle evde olduğunuz bu günlerde neden oturduğunuz yerden para kazanmayasınız ki? Son dönemde popülerliği artan, yeni nesil ticaret yöntemi olan Dropshipping yapmaya ne dersiniz?

Sıfır sermaye ile internet üzerinden para kazanmak artık eskisinden daha kolay.

Bu günlerde yaygınlaşan dropshipping’e birlikte bakalım.

Dropshipping

Dropshipping: Belirli internet sitelerinde ucuza bulunan ürünleri ufak bir kar payı ile kendi oluşturduğunuz mağazalar üzerinden satıp sıfır sermaye ile para kazanma yöntemidir.

Bu yöntemde sadece yapmanız gereken bir mağaza oluşturmak. Daha sonra kendi ürün yelpazenizi hazırlayıp çok ufak karlar ile satışa koymaktır.

Sipariş aldıktan sonra müşteriler ile ne kadar iyi ilgilenirseniz mağaza puanınız (yıldızınız) artacaktır.

Siparişi aldıktan sonra müşterinizin bilgilerini kullanmanız gerekecek. Kendi bulduğunuz, sizin satış fiyatınızdan düşük fiyata satış yapan bir mağazadan müşterinizin adına sipariş vereceksiniz. Bu aşamadan sonra geri kalan her şeyi sizin için bulduğunuz diğer mağaza halletmiş olacak.

Ve şunu unutmayın ki puanınız ne kadar yüksek olursa insanların sizin mağazalarınızdan alışveriş yapma ihtimali o kadar artacaktır.

İşte, stoksuz ve sermayesiz satış yapabilip para kazanabileceğiniz bazı siteler:

1-) Amazon:

gg

Ülkemizde de kullanılmaya başlanan ve günden güne yaygınlaşan Amazon‘u kullanarak dropshipping yapabilirsiniz. Sadece Türkiye üzerinden verilen siparişleri için değil Amazonun hizmet verdiği tüm ülkelerde dropshipping yapabilirsiniz.

2-) AliExpress

gg1

Merkezi Çin’de yer alan Alibaba Group’un global bir alışveriş sitesi olan AliExpress‘i kullanarak da dropshipping yapabilirsiniz.

3-) Trendyol

gg2

Ülkemizde online alışverişin son yıllarda özellikle pandemi sürecinde yaygınlaşması sonucu duyurduğu kampanyaları ve fırsatları sayesinde ün kazanan Trendyol da çok fazla kullanıcıya erişmeye başladı. Bu sebeple Trendyol’un, üzerinden satışa başlamak ve acemiliğinizi atmak için iyi bir site olabileceğini söyleyebiliriz.

4-) GittiGidiyor

gg3

5-) Hepsiburada

gg4

DAHA FAZLA İÇERİK

“İnternet Üzerinden Para Kazanmak: Dropshipping” tarzında

Daha fazla “TEKNOLOJİ” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O hâlde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

Mehmet Berat DURAN

2002'de Adana'da hayata gözlerimi açtım. Eğitim-öğretim hayatıma Erzurum'da başladım ve Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliğinde devam ediyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu