Kitap

Hayatımızda İz Bırakabilecek Kitaplar

Lucy Maud Montgomery – Green Gables of Anne Serisi:

Bu seri, 20. yüzyılın başlarında Lucy Maud Montgomery tarafından yazıldı. Kitapta bebekken yetim kalan Anne Shirley’in hayat macerasını okuyoruz ve kitapları bitirdikçe, Anne büyüdükçe sanki biz de onunla beraber büyüyor, adeta Anne’i elimizde, kalbimizde büyütüyoruz. Anne’in büyük hayal dünyasına, bütün acılarına rağmen bir ders çıkarıp bir şekilde hayatına devam edişine tanık olmak isterseniz bu seriye mutlaka bakmalısınız.

Ayşe Kulin – Füreya:

Bu kitapta ise Türkiye’nin ilk kadın seramik sanatçısı olan Füreya Koral’ın hayat hikayesini Ayşe Kulin’in kaleminden okuyoruz. Kitap asla tekdüze, sıkıcı bir makale şeklinde değil, akıcı olay örgüsüyle sayfaları hızla çevirmenizi sağlayan bir roman. Füreya Koral, bütün zorluklara mücadelelere rağmen hayattan asla vazgeçmeyişiyle, tam bir Cumhuriyet kadını oluşuyla, Atatürk sevgisiyle eski zamanlardan beri Türkiye kadınlarının rol modeli olmaktadır. Eğer siz de Füreya Koral’ı merak ediyorsanız bu kitap tam size göre.

Canan Tan – Hasret:

canan tan hasret ile ilgili görsel sonucu

Canan Tan, bu kitabında 1923 yılında Lozan Barış Antlaşması’na ek olarak Türkiye ve Yunanistan arasında yapılan Nüfus Mübadelesi’nde yaşanan zorlu bir aşk hikayesini anlatıyor. Tacettin, Yunanistan’ a dönmek zorunda kalan Patricia ve onca yıl geçmesine rağmen bitmeyen aşkları… Okurken sizi bambaşka diyarlara götürecek bu kitabı okumak için daha ne bekliyorsunuz?

Paulo Coelho – Simyacı:

paulo coelho simyacı ile ilgili görsel sonucu

Simyacı, yazıldığı ilk günden beri okuyucuların gözdesi olmuş bir kitap. Yıllarca fazla abartıldığını düşünerek okumamıştım kitabı ama bir gün artık ertelememem gerektiğini düşünüp aldım ve okudum. Çoban olma hayaliyle ailesinden ayrılan bir adamın bir gün rüyasında gördüğü hazineye ulaşmak için çıktığı yolu ve bu yolda karşılaştığı olayları, insanları, bütün detaylardan bir hayat dersi çıkarmasını okuyoruz. Dikkatli okuduğunuzda sizin de bu derslerden faydalanacağınız ve hayatınıza ışık tutacak olay örgüsü, bir masal niteliğinde anlatılmış. Belki hayatınızı değiştirecek bir söz bu kitaptadır, bir şans vermeyi düşünmez misiniz?

DAHA FAZLA İÇERİK

“Hayatımızda İz Bırakabilecek Kitaplar” tarzında

Daha fazla “EDEBİYAT” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O halde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu