Kişisel Gelişim

Basit Girişimcilik Fikirleri

Basit Girişimcilik Fikirleri

Günümüz iş modeli olan 9-5 çalışma aralığı birçok kişi için başlangıçta hoş gelse de bir süre sonra zulüm haline dönebiliyor. Çalışma sürecinin getirdiği yoğunluk ve stres ile birlikte meydana gelen bu hoşnutsuzluk durumu, kişileri yeni arayışlar içine itiyor. Ayrıca yapılan işin düşük getirili olduğu durumlar da kişilerin farklı arayışlara yönelmesine neden olabiliyor.

Bu arayışa giren kişiler ise genellikle girişimcilik fikirleri üzerinde yoğunlaşıyor; ve bu doğrultuda bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Giriştikleri bu yol ile 9-5 çalışma modelinden kurtulmayı ve kendi çalışma düzenlerini oluşturmayı hedefliyorlar.

Eğer siz de bu şekilde bir arayış içerisindeyseniz sizler için hazırladığımız birkaç ufak tüyoya ve basit fikirlere göz atabilirsiniz.

Küçük Adımlar ile Büyük İşler

Birçok kişinin hayali olan kendi işini kurmak, sanıldığı kadar kolay değildir. Oldukça yorucu, zahmetli ve masraflı olan bu süreç genellikle acemi girişimcinin pes etmesi ile sonuçlanır; ve başarısız bir girişim olarak kalır.

Denemenin başarısız olmaması ve amacına ulaşması içinse çok çalışmaktan ziyade akıllıca çalışmak gerekir. Çoğu zaman çok çalışmak etkili olsa da bir iş modeli geliştirirken akıllı çalışmak daha verimlidir. Atılacak adımların planlanması ve kademe kademe uygulanması, çok çalışma prensibine nazaran daha sağlıklı bir gelişim sağlayacaktır.

girişimcilik fikirleri

Doğru Kazanç Taktiği Nasıl Olmalı?

Birçok kişinin sabit işini bırakarak çıktığı bu yol, oldukça tehlikeli ve yorucudur. Bu yoruculuk sadece manevi olarak değil, maddi olarak da girişimcinin karşısına çıkar.

Eğer siz de bir girişimcilik hayaline sahipseniz ilk olarak sabit bir maddi kaynak oluşturmalısınız. Çünkü girişeceğiniz herhangi bir iş modeli size uzun süre boyunca getiri sağlamayabilir; ve sizi maddi olarak zora sokabilir. Bu yüzden planlanan iş için planlı bir gelir/gider düzeni oluşturulmalı, her an kullanılabilecek bir nakit akışı sağlanmalıdır. Bu sayede yaşanabilecek olumsuz durumlardan en az şekilde etkilenebilir ve girişiminizin başarıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 

Sizin için Birkaç Basit Girişimcilik Fikri

Size fikir olması için derlediğimiz şu iş fikirlerine göz atabilir, kendi iş hayaliniz için fikir edinebilirsiniz.

  • Fotoğrafçılık yapmak
  • Solucan gübresi üretimi yapmak
  • Mining ile coin kazımı yapmak
  • Tam zamanlı trader olmak
  • Mantar yetiştiriciliği yapmak
  • Tasarım takı imal etmek
  • Marka oluşturmak

Bu fikirler genel olarak düşük sermayeler ile yapılabilmektedir; bu yüzden çoğu girişimci, girişimcilik serüvenine bu tip işler ile başlamaktadır.

DAHA FAZLA İÇERİK

“Basit Girişimcilik Fikirleri” tarzında

Daha fazla “KİŞİSEL GELİŞİM” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O halde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu