Girişim

Home Office Çalışma Modeli

Pandeminin getirdiği mesafe problemi ve ekstra yasaklar ile birçok büyük işletmenin uygulamaya başladığı home office yani evden çalışma modeli, giderek yaygınlaşıyor. Sağladığı avantajlar ve ekstra verim ile özellikle işletmeler başta olmak üzere birçok kişi ve kurum için de ek faydalar sağlayan bu iş modeli, 8-5 çalışma modelinden sıkılan kişiler için de ilaç niteliğinde.

Home office iş modelinin getirdiği birçok avantaj bulunuyor Bu avantajların başında, düşen çalışma süreleri gelirken yapılan çalışmalar doğrultusunda iş veriminin de arttığı görülüyor; ayrıca çok daha esnek bir çalışma modeli olduğu için hem çalışanlar hem de işletmeler bu modele pozitif yaklaşıyor.

Home Office

Neden Home Office?

Birçok işletmenin pandemi dönemi nedeniyle geçiş yaptığı ve yapmaya devam ettiği bu çalışma modeli, işletmelerin daha uygun maliyetler ile daha fazla kişi ile çalışabilmesine imkân tanırken iş veriminin de büyük oranda artmasına imkân tanıyor. Kişilerin ortak bir ofise ihtiyaç duymasına gerek olmayan bu model ile işletmeler yer masrafından tasarruf ederken ek işletme ücretlerinden de kurtulabiliyorlar.

Bu sayede işletmeler, boşa çıkan bütçeleri ile daha akıllı yatırımlar yapabilirken çalışanlarına da daha sağlıklı çalışma koşulları sunabiliyor. Bu da doğal olarak daha kaliteli ve başarılı işlerin ortaya çıkmasını ve işletmenin daha pozitif bir büyüme kaydetmesini sağlıyor.

Home Office Çalışma, İnsanlığa Ne Vaat Ediyor?

Azalan iş yükü, azalan maliyetler, azalan çalışma süreleri ve buna bağlı olarak artan iş verimi, kazanç potansiyeli ve çalışma rahatlığı; üstelik tüm bunları sağlarken işletmenin geleneksel çalışma modelinden bağımsız olarak çok daha yenilikçi bir hâle gelmesini ve daha geniş kitlelere hitap edebilmesini vaat ediyor.

Yaşanan gelişmeler ve artan talep neticesinde yakın zaman diliminde home office iş modelinin yaygınlaşacağı ve birçok işletmenin bu modele geçeceği düşünülüyor. Bütün bunlara bağlı olarak ofis emtiasının değeri de düşüşe geçmiş durumda.

DAHA FAZLA İÇERİK

“Homeoffice Çalışma Modeli” tarzında

Daha fazla “GİRİŞİM” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O hâlde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

Daha Fazla Göster

2 Yorum

  1. Sürekli olarak home office çalışma modeli, bana göre yaşam kalitesini düşürebilecek bir etken. Sosyal hayata zararının dışında, ikili ilişkilere ve reel iletişimin getirdiği ikna edicilik, etkili konuşma ve iş bitiricilik gibi olgulara da zarar vereceği kanaatindeyim. Home office çalışma modelinin getirileri de göz ardı edilemeyecek kadar çok ve zaten içerikten bunu net bir şekilde anlayabiliyoruz. nacizane fikrim 3+2 şeklinde olup, hem home office çalışma stilini hem de ofis çalışma stilini harmanlayarak beyaz yakalılar için keyifli bir çalışma ortamı sunmaktır. Elinize emeğinize sağlık bi kusurum varsa affola 🙂

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu