Film/Dizi

Fransız Yapımı Yeni Netflix Dizisi: Lupin

Merhaba!
Bugün, oldukça beyefendi bir kişiden bahsedeceğim. Kendisi çok centilmen, güler yüzlü, şaşırtıcı ve aynı zamanda iyi bir baba. Tüm bu özelliklerinin yanında kötü tek bir huyu var, kendisi bir hırsız.
Bugün size yeni bir hit dizi önereceğim. Kendisi bir Netflix orijinal dizisi olup bir Fransız orijinali olan Lupin dizisi.

Aksiyon ve mizahın harmanlanarak ortaya konulduğu ‘Lupin’ adlı dizinin ilk bölümü 8 Ocak’ta Netflix’te yayınlandı.
Diziye hit dizisi diyorum çünkü dizi yayınlandığı ilk 28 gün içerisinde 70 milyondan fazla izlenerek Netflix’in bu klasmandaki en çok izlenen yapımlarından bir tanesi haline geldi ve hatta bu alanda The Queen’s Gambit’in rekorlarını bile kırdı. Daha fazla uzatmadan dizinin konusuna geçeyim.

Dizi, Paris’te meydana gelen bir soygunu ele alıyor. Haksız yere, yüksek mevkili bir aile yüzünden hapis yatan babasının intikamını almaya çalışan bir kişiyi seyrediyoruz. Evet, senaryo bu kadar. Böyle bir şeyi okuduğunuzda cidden basit bir senaryo gibi duruyor değil mi? Ama tam olarak öyle değil.
Senaryo kısaca bir intikam mevzusu olsa da o kadar iyi desteklenmiş ki böyle basit bir konuda bile çok ciddi işler yapılmış. Dizinin ilk üç bölümü izleyiciyi yani beni çok merak ettirdi. Tabii hal böyle olunca bir oturuşta beş bölümü de izlemiş oluyorsunuz. Bir soygunu başka bir soygunla haklamaya çalışıyorsunuz ve bunun için başka planlara ihtiyacınız var, hataya ise yer yok. Belki de dizinin tek hatası, hataya yer vermemeleri olabilir.

Dizi, polisiye ve Arsen Lüpen’in maceralarından esinlenilmiştir. Başrolün kendisine rol model aldığı kişi de Arsen Lüpen’in kendisi zaten. Bir Fransız roman karakteri olan Arsen Lüpen’in romanlarını okuduysanız eğer diziyi sevmeme olasılığınız çok çok azdır. Eğer okumadıysanız da kitap okumayı seven biriyseniz diziyi izledikten sonra ilginizi çekeceğinden ve okuyacağınızdan emin gibiyim.

Dizide; Omar Sy, Vincent Londez ve Antoine Gouy gibi başarılı isimlerin yeteneklerini bir kez daha ispatladığını görüyoruz. Yönetmen koltuğunda ise başarılı film ‘Sihirbazlar Çetesi’ de olmak üzere birçok esere imza atmış Louis Leterrier’i görüyoruz. Bunun yanında diğer yönetmenliği ise Fransa doğumlu diğer başarılı Ludovic Bernard yapıyor. Ve gözlemlediğim kadarıyla izleyenlerin hepsi ikinci sezonun gelmesi konusunda oldukça güzel yorumlar yapıyor. Bunun sonucunda yönetmen, 2021’in yazında 2. sezonun geleceğini açıkladı.

Ben şahsen dizinin ikinci sezonunu dört gözle bekliyor olacağım ve size bu diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Sağlıcakla kalın.

geturgen-lupin_resim1

DAHA FAZLA İÇERİK

“Fransız Yapımı Yeni Netflix Dizisi: Lupin” tarzında

Daha fazla “FİLM” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O halde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu