Film/Dizi

Korku Gecesi Yapmalık Netflix Filmleri

Korku Gecesi Yapmalık Netflix Filmleri

İzleyecek korku filmi bulamayan ya da zor beğenen kişiler için işte Netflix korku filmi listemiz! Arkadaşlarınızla, ailenizle ya da tek başınıza bu filmleri Netflix üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz. Listemize genel olarak gözden kaçan filmleri eklemeye çalıştık. Şimdiden herkese iyi seyirler dileriz.

1- Davet

korku gecesi

2015 yapımı olan Davet filmi, birbirlerinden ayrılan Will ve Eden çiftinin bir davet üzerine tekrar bir araya gelmesiyle başlıyor. Eski dostların toplandığı bu davette ise ilk başta her şey normal gibi görünürken yavaş yavaş tuhaflıklar ortaya çıkıyor. Gizem dolu bir film izlemek isteyenler için “Davet” oldukça yerinde bir tavsiye olacaktır.

2- The Ritual

The Ritual, 2017 yapımı bir korku gerilim filmidir. Yakın arkadaşlarının ölümünün ardından İskandinavya’da bir doğa yürüyüşü yapan 4 arkadaşın bu yolculuktaki hikâyesi anlatılıyor. Doğa yürüyüşüne çıkan bu 4 eski arkadaş, bilmedikleri gizemli bir ormana giriyor. Girdikleri bu ormanda kendilerini takip eden bir bela bulunuyor.

3- Eli

Bir Netflix yapımı olan 2019 çıkışlı Eli, daha önce hiç görülmemiş bir hastalığa yakalanan çocuğun hikâyesini ele alıyor. Filmde başkarakterimiz olan Eli, bu hastalığına çare bulacak bir kliniğe gidiyor. Ailesiyle birlikte gittikleri bu klinik merkezinde hiç beklemedikleri olaylarla karşılaşıyorlar. Tüm bu olaylar yaşanırken aile içerisindeki gerilim de iyice artıyor.

4- Sakın Dinleme

Yine bir Netflix Orijinal yapımı olan Sakın Dinleme filmi, bizleri doğaüstü bir olayın yaşandığı eve götürüyor. Oldukça mutlu bir şekilde yaşayan Daniel, Sara ve Eric ailesi; oğulları olan Eric’i kaybettikten sonra doğaüstü bir varlıktan yardım çağrısı alırlar. Bu yardım çağrısını aldıktan sonra ise ünlü bir doğaüstü olay uzmanından yardım istemek durumunda kalırlar. Oğullarını kaybettikten sonra dağılan bu aile, oğullarını kaybettikleri evi restore edip satma fikrindedir.

5- Telefon

Bir Kore yapımı olan Telefon filmi, 20 yıllık bir seri katil olayını ele alıyor. Film içerisinde geçmiş ve gelecek bir şekilde bağlantılı olarak gösteriliyor. Ailesini geçmişte trajik bir şekilde kaybeden bir kadının eski evlerine tekrar dönmesiyle hikâyemiz başlıyor. Özellikle yüksek IMDB puanlı Telefon filmini tüm filmseverlere öneriyoruz.

DAHA FAZLA İÇERİK

“Korku Gecesi Yapmalık Netflix Filmleri” tarzında

Daha fazla “FİLM/DİZİ” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O halde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu