Film/Dizi

Değiştirilmiş Karbon

Değiştirilmiş Karbon

Günümüz fütüristik kitaplarının başyazarlarından olan ve The 100, The Crysis gibi birçok başyapıtın yazarı olan Richard K. Morgan, Değiştirilmiş Karbon adlı kitabı ile oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başarmış bir kişidir. Yazdığı birçok kitap ile milyonların beğenisini toplayan yazar, ürettiği içeriklerin kalitesi sayesinde büyük şirketlerin dikkatini çekmeyi de başarmıştır.

Bu yüzden yazarın birçok kitabı dizi hâline getirilmiş ve dünya genelinde milyonlarca izlenmeye ulaşmıştır. Yazarın dizi hâline getirilen kitaplarından birisi de Altered Carbon‘dur.

Genel Dizi Teması

İçerik olarak geleceğin tasvir edildiği ve Takeshi Kovacs isimli ana karakterin başından geçenlerin aksiyon yoğunluklu olarak anlatıldığı dizide bedenler arası geçiş ve yaşamın hikâyesi ele alınıyor. Ana karakterle birlikte etrafında şekillenen fütüristik olayların işlendiği dizide Takeshi’nin başına gelen uyandırılma ve dedektif olarak kullanılma durumu anlatılıyor.

Netflix tarafından hazırlanan dizinin görsel kalitesi ise oldukça başarılı ve gerçeğe yakın; bu yüzden dizi, dünya genelinde oldukça fazla izlenmiş ve en çok izlenen diziler sıralamasında ilk sıralara oynamayı başarmış durumda. 

Değiştirilmiş Karbon

Değiştirilmiş Karbon 3. Sezon Hakkında

Hâlihazırda iki tam sezona sahip olan dizinin üçüncü sezonu, birçok kişi tarafından beklenmekle beraber geçtiğimiz aylara kadar henüz bir netlik bulundurmuyordu; fakat Netflix tarafından yapılan son açıklamalar, dizinin maliyet açısından oldukça masraflı olduğu ve yapılması gereken görsel efektlerin oldukça pahalıya patladığı yönünde. Bu yüzden dizinin üçüncü sezonu resmî bir karar neticesinde iptal edilmiş durumda.

Eğer siz de diziyi izlediyseniz ve devamını merak ediyorsanız Richard K. Morgan’ın kitabını temin ederek okuyabilirsiniz. Dizi ile paralel giden kitapta birçok olay, dizi ile tamamıyla aynı şekilde anlatılıyor; ayrıca kitapta dizi genelinde işlenmeyen farklı konular ve bölümler de bulunuyor.

DAHA FAZLA İÇERİK

“Değiştirilmiş Karbon” tarzında

Daha fazla “FİLM/DİZİ” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O hâlde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

Furkan Emre ORHAN

19 yaşında kendine ve etrafına bir şeyler katmaya çalışan birisi :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu