Edebiyat

Keşke Diyordum, Değil mi?

Rüyama konu, dinlediğim şarkıya özne, gökyüzüme yıldız ve de gözyaşıma sebep olan seviyor sevmiyor çiçeğim… Seni unutmaya ne kalbimin ne de vicdanımın gücü var.

Keşke diyorum;

Bir ilkbahar sabahı ellerimiz birbirine tutsak şekilde yürüsek, bir yaz akşamı beraber sahil kıyısında otursak, sonbaharda dallarından ayrılan rengârenk yaprakları seyre koyulsak, kışları kardan adam yapıp sonra sıcak kahvelerimizi yudumlasak… Ama keşke diyordum, değil mi?

Fazla abartılı değil, küçük şeylerle mutlu olsak… Bir banka oturup önümüzdeki masmavi ve hırçın denizi seyretsek… Martılara beraber simit atsak… Balon alıp çocukluğumuza dönsek ve balonlara hayallerimizi yazıp semaya bıraksak… Ama keşke diyordum, değil mi?

keşke

Ben laf cambazı değilim. Kelimelerle dans edemem. Ben sevgimi kalbimde saklar, açığa çıkaramam. Seninle ucu bucağı gözükmeyen kırlara uzanıp yıldızları seyretsek… Kayan her yıldızın ardından bir dilek tutsak… Benim dileğim: “Bu gece asla bitmesin”; senin dileğin: “Sayısızca yıldız kaysın,” olsa… Semayı terk eden yıldızlardan sonra evreni içinde barındıran gözlerine baksam ve sana bir yaz meltemi sıcaklığıyla gülsem… Sen habersizsin kolların bana şifadır, ay ışığı gibi sarsan beni… 

Güneş kol kolayken ısıtsa bizi… Aynı pencereden izlesek yağmurun yağışını… Yağan her damlada daha da kenetlensek birbirimize… Söz versek tüm dünyaya, yağmur sonrası gökkuşağı olacağız diye. Kırmızımızla tutkumuzu göstersek, turuncumuzla hayata ne kadar sıkı tutunduğumuzu kanıtlasak, sarımızla mutluluğumuzu pekiştirsek…

Kuş sesleriyle uyanacağımız bir sabah, başına papatyadan yapılmış bir prenses tacı taksam… Uyku mahmuru gözlerindeki mutluluğu resmedebilsem bir ressam edasıyla… Sonra beyazlar içindeki seninle yeşilliğe açılan kapıdan girsem ve o güzelliğini tüm ormana ezberletebilsem…

Dudaklarından içsem söylediğin her kelimeyi, iflah olur muyum? Sana melek desem omuzlarındakiler kıskanır mı? Gecenin en karanlık vaktinden sonra doğan aya bakarken tüm gözler, ben senin yüzünün berraklığına bakarsam kâinata ihanet etmiş olur muyum? Kalemden çıkan tüm şiirlerin sana yazıldığını söylesem şairler ve şiirler alınır mı?

Sorular aynı, cevaplar aynı. Ne kadar da çok cevabını bildiğim sorular sormuşum! Ama bil ki nefes almaya devam ettiğim müddetçe sorularım hep sana. Yanıtlarını beklerim yıllarca; çünkü alıştım artık boş sayfalara soru yazmaya. Unutmadan… Keşke diyordum, değil mi seviyor sevmiyor çiçeğim?

DAHA FAZLA İÇERİK

“Keşke Diyordum, Değil mi?” tarzında

Daha fazla “EDEBİYAT” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O hâlde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

Daha Fazla Göster

Mustafa ÇALIK

Öncelikle tüm okurlara selamlar ve sevgiler... Ben Mustafa. Özyeğin Üniversite'sinde hukuk okuyorum. Şairlerin ve şiirlerin dünyayı daha iyi bir yere dönüştürdüğü inancındayım. Ayrıca fikirlerin gücünün ve yazının gücünün her şeyden daha önemli olduğu kanaatindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu