Edebiyat

Fırtınanın Değişim Anı

Bir zamanlar… Bir zamanlar seni sevmiştim. Çok uzun bir zaman değil, bıraktığım üç noktadan az bir süredir belki. Sebebi mi? Olmadı. Ama sayende bir hiç oldum. Evet evet, gözünün önünde bir hayalet, bir ruh, küçük bir esinti her yerde bulunur ya, dost dediklerin sana dağın tepesini gösterdi. Ne boralar görmüş onlar ne rüzgarlar…  Ama sen bilmezsin malum onlar da o dağdan çakıldı ama parçalarını tanımadım desem yalan olur. Tanıdım tanıdım, onun paramparça haliyle tanıdım. Hala daha o parça parça yaratık durur gözümün önünde. Gözüne doyumsuz bir şehvet bürünmüştü dost sandığının. O kadar ki insanlığını bile unuttu, benim sana olan sevgimi bile kıskandı, sahte sevgiyi bile kıskandı o ilkel yaratık. Hala daha parçaları durur gözümün önünde.

Bana ne mi oldu? Sen gittikten sonra bir anlamı kalmadı rüzgar olmamın. En azından orada durduğum yerde ben. Yürümekten başka çarem kalmamıştı. Kayboldum dedim, hiçliğin ortasındayım. Artık senden çok uzaktaydım.

Bu mekansız sana olan sevgimle daha da sıcak oldu. Beni burada kimse bulamaz artık. Ölüm bile… Derkeeen! Ölümün ötesine geçtim. Ben artık bir hiçtim. Senin uzun zamandır yok saydığın hiç!

Bulunamam dediğim anda bulundum (Meğer o cehennemde seni görecek ve gelecek olan gerçek sevilenlerinmiş bir de senden medet umanlarmış.). Beni görmezden gelenin korkutmuş çaresiz anını görmem lazımmış çünkü ben de insanmışım peki ya siz, siz insan değil misiniz? Neden beni görmediniz, görmezden geldiniz!

Sen! O soğuk tepede o soğumuş kalbinle hiçliğimle alay ettin, küçük gördün! Yükseklerdeki kibirli Tanrılar gibi. Kendi güçlerini bile hor gören kibirli Tanrılar… İlk yaratılış gücünü (hiçliği) hor gören Tanrılar…

geturgen-fırtınanın değişim anı_resim1

Ama artık hiçlik her şeyin farkında. Her şey hiçbir şey demektir. Tanrı her şeyi hiçlikten yaratmıştır! Ben eski rüzgar değilim. Bana hediye ettiğin hiçlikten fırtına diye yarattım. Sevgimden kavrulan cehenneminde dolaşıyordum, o soğuk tepelerinden keskin soğuklar geldi. İnan o bildiğin cehennem bile soğudu.

DAHA FAZLA İÇERİK

“Fırtınanın Değişim Anı” tarzında

Daha fazla “edebiyat” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O halde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Hatice KIRAÇ

Uğur YETGİN

Küçüklükten beri teoloji felsefeyle ilgiliyim birçok milletten insanla iletişimim oldu bilime ve sanat a her daim açığım , sembolizm ile kendime özgü bir dilim.vsr

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu