Düşünce

Vedanı Et

Özlemek ne zor şey değil mi? Ölüyorum sanıyorsun ama ölmüyorsun, elinden bir şey gelmiyor. Yapabildiğin tek şey özleme. Özle, özle, biraz daha özle… Her gün bir öteki günden daha fazla. Onun sevdiği şarkıları dinle, onun sevdiği filmleri ve dizileri izle, onun yapmaktan hoşlandığı şeyleri yap. Özlemek diğer duygular gibi değil.

Mutlu olursun, birazdan geçer. Üzülürsün, birkaç güne geçer. Strese girersin, geçer. Depresyona girersin, geçer. Ama özlemek, hiç azalmıyor değil mi? Her şey biter ama özlem hissi asla. Hiçbir zaman dinmek bilmez ve hiçbir zaman azalmaz.

Bir zaman sonra artık ölecek gibi olursun ya da kendini ölümün eşiğinde hissedersin. Çoğu zaman da “nereye kadar bu şekilde devam edecek, nereye kadar özleyeceğim onu?” diye düşünürsün. “Bu kadar yeter!” diye kendine kızabilirsin zaman zaman. Sonrasında da vazgeçmek istersin. Artık senin de mutlu olma zamanın geldi diye düşünürsün. “O bensiz yapabiliyor, ben de onsuz yaparım öyleyse.” diye düşünürsün. Vazgeçersin ya da vazgeçtiğini sanırsın. Ama yanılırsın.

İlk birkaç gün, hatta belki birkaç hafta çok iyi geçer. Onu artık özlemediğini düşünürsün. Peki ya sonra? Sadece düşünürsün işte. Yapamazsın ki bunu. Bir zaman sonra ise “o mesajlar boşuna atılmış olamaz” diye düşünmeye başlarsın. Başa döndün ve tekrardan özlemeye başladın. Her seferinde böyle olur.

Onur Can Özcan şöyle demişti bir şarkısında: “Özlemek inan yaşamaktan daha zor.” Evet, çok doğru söylemiş. Vazgeçme ve tekrar özleme arasında bir döngüye giriyoruz. Bundan sonra ise yaşamak daha da zorlaşıyor. Çoğu zaman hayattan vazgeçecek duruma geliyoruz. Peki değer mi? Ya bunun sonunda kavuşmak varsa? Ve biliyoruz ki, bu hayatta hiçbir şey imkansız değildir. Çünkü imkansızı bile imkan olarak görürsek, bu şey gerçekleşir. Özlem hiç dinmez dedim, şimdi de kavuşmaktan bahsediyorum. Kendimle çelişiyorum sanıyorsun ama hayır. Yanında olsan bile yine de özlersin bazen. Onur Can Özcan, her ne kadar “özlemek yaşamaktan zor” dese de bir diğer şarkısında artık vedamızı etmemiz gerektiğini söyler. “Vedanı et geri çekil artık.”

DAHA FAZLA İÇERİK

“Vedanı Et” tarzında

Daha fazla “DÜŞÜNCE” içeriğine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin!

GETURGEN Dünyasını YouTube’da keşfetmek ister misin? O hâlde bu bağlantıya tıkla!


Metin Editörü: Ece ÖNEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu