Araç çubuğuna atla

Dünya Senin İçin Mi Sadece ?

Kimsin Sen ?

Her gün çıkan haberlere bakıyorum. Dünya denen şeye farklı bakmak istiyorum. Bu böyle mi olmalıydı diye soruyorum kendime. Bir cevap bulamıyorum. O kadar çok karmaşa, fazlasıyla negatiflik ve katlanılmaz bir yapı oluşuyor ki, artık yeter demek istiyorum. Dünya ve biz ne yapıyoruz ?Neye gücüm yeter ? Ben kimim? Bunu tek başıma yapabilir miyim? Asla! O zaman bir bozukluk bulmak istiyorum. Kurtuluşun o bozukluğun çözülmesi ile geleceği hissi kaplıyor bedenimi. Hiç kötülük olmasaydı, herkes yaşasaydı ve bu böyle sürseydi diyorum. Bu dünyayı baştan yaratmak mı ? Aslında bunun var olduğunu hatırlıyorum. Nasıl mı?  

Kimsin Sen ?

Dünya İçin Hayal Et

Hadi beraber kendimizle yüzleşelim. Bakalım kim kendinde ne kadar var ne kadar yok. Evet evet bunu ilk defa yaptığımız için zorlanıyoruz. Oysa biz hep o böyledir, bu böyledir, şu bunu yapmış, bu bunu yapmış dedik. Kendimizi unutmamıza şaşırmamalı. Peki ama neden böyleyiz ? Neden bir şeyler bizi ilgilendirmek zorunda veya neden her şeye bir yorumumuz olmak zorunda. Hayat basittir. Basit olan bu şey neden karmaşık olmak zorunda. Bu nedenler silsilesi devam ederde biz yine değişmeyiz. Çünkü her gün kirlendik. Kirlendikçe tekrar tekrar battık o çamura. Sonunda ne mi oldu, kaybettik. Yaşama sevincimizi, hayallerimizi, gayemizi ve en önemlisi insanlığımızı. Sadece tek bir dürtü, tek bir yöneliş ile yaptık bunu. Bencillik.  Bu öyle bir hastalık ki her gün kölesi oluruz. Yapmam deriz ama fark edemeyiz. Kötülük, işte bunun temel kaynağı burada yatıyor. Her insan kendini düşünüp asla ama asla dışarıda ne olup ne bitiyor bunu sordu mu?

Bu Dünya İçin Düşünüyorsam Gerçekten Var Mıyım ?

Yeni Dünya İçin !

Sormak. Her adım başı bunu düşünmek ve devam ettirmek. Şöyle bir göz gezdirmek dünyayı. Afrika’da ölen çocuklar, din baskısı yüzünden öldürülen kadınlar, kendi doğasında mutlu yaşarken öldürülen hayvanlar, tüm dünyayı güzelleştirirken öldürülen bitkiler, mavi dünya diye adlandırılan o temiz denizler, okyanuslar, sırf rant uğruna yok edilen ormanlar. Sor bunları neden duruyorsun. Yoksa seni ilgilendirmiyor mu? Gerçekten böyle mi düşünüyorsun? İşte sen nankör hadi durma merhaba de kaybettin. En çok istediğin şeydi oysa kazanmak. Evet, bunu sen yaptın. Hem de farkına vararak yaptın. Üzülmek mi? Neden üzülesin ki o güzel psikolojin, o müthiş ruhun neden bozulmak zorunda ki. Her gün devam eden insancıklar komedyası. Roller çok güzel oynanmış, oyunlar harika devam etmektedir. Dünya mı, diğer insanlar mı, kimin umurunda bunlar.

Yeni Dünya İçin Katıl Bize !

Ne Duruyorsun ?

Dünya İçin Neden Duruyoruz ?

En iyisi mi? Dön artık kendine ve yüzleş gerçekliğinle. Hadi durma her şey değiştirilebilir. Bunu başarabiliriz! Bunu yapabiliriz! Tek gereken şey istemek. İyiliği, eşitliği, sevgiyi, neşeyi ve tüm güzellikleri. Yaşamak için zaten zor olan bu dünyayı neden yaşanmaz hale getirelim ki. Evet, insan, hadi durma iste, yaşa, yaşat. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Uzaklarda Aramayın!

TOPLULUĞUMUZDA YER ALMAK İÇİN

BİZDEN HABERİNİZ OLSUN!

Kullanım şartlarını kabul etmek için onaylayın!
GELİŞTİREN TÜRKİYE GENÇLERİ

Copyright © 2020 GETURGEN | Tüm Hakları Saklıdır.

Post Views: 194